Mobilne planetarium " Pasjonaci" Robert Przybylski , Laboratorium Poznań


Idź do treści

Warunki techniczne

A. W pomieszczeniu (sposób najbardziej zalecany):
hol, salka, sala lekcyjna, w której zmieści się kopuła : wysokość 3,1 m ; szerokość x długość = 6 m x 6m (prosimy zwrócić uwagę na lampy ! - pomagamy ściągnąć). Przed frontem kopuły prosimy zapewnić ok 2 metrowej szerokości przestrzeń do wygodnego wejścia. Prosimy o kontakt, możemy w razie czego doradzić, czy kopuła zmieści się w danym pomieszczeniu.Przed pierwszą prezentacją - czas rozłożenia wynosi ok 40 - 50 minut ( sala musi być do dyspozycji).

B. Projekcja w przyciemnionej sali, gdy nie ma warunków (bez rozbicia namiotu, wersja polecana dla 3 latków) - Z doświadczenia wiemy, że kilka procent placówek (przedszkoli) ze względu na warunki nie mogłoby w ogóle przyjąć planetarium. Dlatego istnieje możliwość zaprezentowania kilku programów (przyrodniczych) we wcześniej przygotowanej przez Państwa - zaciemnionej sali. Jest to również atrakcyjna forma pokazu szczególnie dla małych przedszkolaków.

C. Na zewnątrz – nie przerowadzamy bezpośrednio pod niebem - jedynie pod odpowiednim namiotem, który zapewnia zamawiajacy ( wygląd takiego niezbędnego namiotu- jak na zdjęciu)Powrót do treści | Wróć do menu głównego